Timoore od środka - projektowanie | Timoore

Aktualności


 

“ Te meble są zupełnie inne od tych, które widuję w sklepach. Dla mnie jest ważne, że są tak solidnie wykonane. Wiadomo  co potrafią dzieci, a moje to już szczególnie :). No i bardzo fajne kolory. Takie żywe i radosne...”

    EDYTA z LUBLINA

 

“ Fotelik jest super !
  Zresztą wszystkie są fajne, ale fotelik najfajniejszy. Mojemu brzdącowi bardzo by sie spodobał".

    MARCIN z POZNANIA

 

 

Timoore od środka - projektowanie

 

 • Założenia projektowe - ten etap pracy jest najważniejszy. Musimy przeanalizować podstawowe zagadnienia dotyczące produktu.  Wówczas ustalane są założenia (technologiczne, ekonomiczne, marketingowe itd.) w ramach których będzie poruszał się projektant szkicując poszczególne bryły kolekcji.
 • Początek projektowania - odręczne szkice. Najczęściej wszystko zaczyna się od kartki i ołówka (lub długopisu :-). Powstają dziesiątki szkiców, z których wybierane są te, które najlepiej spełniają założenia projektu. Następnie pracuje się nad szczegółami wybranych rysunków. Na obrazkach poniżej zamieszczone są zaawansowane szkice krzesełka i stolika PLAY ( wtedy jeszcze nie miał żadnej konkretnej nazwy)
   

   

    
 • Tworzenie cyfrowych modeli. Po rozrysowaniu poszczególnych brył następuje etap dygitalizacji projektu. Wszystkie meble zostają wymodelowane w programie 3D, gdzie następuje wstępna korekta wymiarów i proporcji. Opracowywane są detale każdego mebla. Programy do modelowania i wizualizacji 3D pozwalają już na etapie projektowania uniknąć niektórych technologicznych problemów, które można napotkać w trakcie modelowania rzeczywistych już produktów. Poniżej kilka zdjęć przedstawiających tzw. “zrzuty ekranowe” z pracy przy projektowaniu krzesełka i stolika.
    

 

 

 

Prototypy:

 • Ich wykonanie rozpoczęliśmy od modeli z kartonu. Jest to pierwszy etap, pozwalający na weryfikację projektów, ale teraz już nie w wirtualnej przestrzeni...